právě pracujeme na nové parkovací ploše pro apartmán č. 8 a přistavujeme i garáž. To vše pod okny apartmánu č. 5. ( vpravo od vstupu do budovy ) Stavba velký ruch nedělá, ale pokud by Vás nějak omezovala můžeme dohodnout kompenzaci. Děkujeme za pochopení.

Po stopách Štěpanického hradu

Nechte se zlákat magickou atmosférou hradu nedaleko Horních Štěpanic. Okolo 13. století jej založil Jan z Valdštejna a dodnes se o místě povídají všemožné pověsti o tajných chodbách, zakopaném pokladu nebo strašidlech hradních.  
Délka trasy: cca 8 km


Z centrálního parkoviště na Benecku 800 m n. m. vyrazíme po červené ​červená do Horních Štěpanic. Za Mládkovými poli odbočíme vlevo přes louku směrem k místu, kde dříve stával prastarý buk (dnes pouze pařez), a sejdeme podél evangelického hřbitova ke štěpanickému kostelíku Nejsvatější Trojice. Horní Štěpanice, nesoucí jméno po svém zakladateli rytíři Štěpánovi, nabízejí zajímavý pohled na typické roubené chalupy a tzv. „krčková stavení“ (č.p. 3). Stavebním materiálem byly na šířku kladené kulaté a půlkulaté špalky. Zdi chalup tak získaly, na rozdíl od pruhovaných roubenek, členitou „mozaiku“ letorostů dřeva. Scházíme níže a v ohybu silnice odbočíme vpravo na lesní pěšinu směrem ke Štěpanickému hradu. Původní sídlo Valdštejnů časem zpustlo a do dnešní doby se dochovala už jen zřícenina. Po hlavní silnici dojdeme k místní kapličce s pramenem vody, o které se traduje, že má léčivé účinky. Vrátíme se zpět na silnici, po které jsme přišli, a tam, kde ústí cesta od hradního areálu na hlavní silnici, odbočíme vlevo a kolem bytovek přejdeme louky až na červenou cestu ​červená, která nás dovede zpět na Benecko.

Mapa zde