na základě usnesení Vlády ze dne 28.1.2021 je pro bytové jednotky umožněn pobyt pouze formou pronájmu případně karantény. Pro více informací volejte na tel. 608888850. Vztahuje je pouze na apartmánový byt č. 8 .

Výlet k horské ekofarmě Hucul

Tato trasa nesmí uniknout milovníkům koní. Na pastvinách se zde pase stádo huculských koní, které se počtem i kvalitou chovných klisen a hřebců řadí mezi nejlepší chovy v české republice. Když budete mít odvahu, můžete si i zajezdit. 
Délka trasy: cca 10 km


Z centrálního parkoviště na Benecku 800 m n. m. se vydáme po zelené , dojdeme k Bellevue 840 m n. m. a přes tzv. Tobogán se dostaneme na křižovatku turistických cest Na Rovince (tzv. Rovinka) 846 m n. m. V případě, že máme kočárek, zvolíme směr Rovinka raději asfaltovou cestu. Občerstvení Rovinka je vyhledávaným místem v každém ročním období. V zimě se těší oblibě mezi běžkaři, v létě si přijdou na své nejen milovníci turistiky a cykloturistiky, ale díky přilehlému dětskému hřišti i rodiny s dětmi. Od pohodového občerstvení se vydáme dále cca 250 m po žluté žlutá a potom po vrstevnici na rozcestí. Po kamenité cestě sejdeme na horskou farmu Hucul 812 m n. m. Nejen díky chovu huculských koní nabízí tato farma rozmanité vyžití. Návštěvníci mohou vyzkoušet vyjížďku na koni do terénu nebo jen třeba v klidu rozjímat ve zdejší útulné hospůdce a při tom okusit místní speciality. Po pobytu na farmě se vrátíme na cestu, po které jsme přišli, ujdeme pár metrů na rozcestí (před chatou Tereza) a odbočíme vpravo dolů směrem k chatě Jasná (půjdeme podél) a na dalším rozcestí se dáme vlevo k chatě Zákoutí. Následujeme žluté turistické značení žlutá, které nás přivede zpět na Rovinka, odtud se dostaneme po asfaltové cestě opět na Benecko.  

Mapa zde