Informace k pobytu

O Šneku

Letní pohoda v pergoleV našich Apartmánech Šnek nabízíme příjemné prostředí pro rodinnou dovolenou. Výjimečná poloha ve středu obce uspokojí i ty nejnáročnější rekreanty. Na své si však přijdou i milovníci klidné a rodinné atmosféry, romantických procházek, projížděk na koni, táborákového posezení s dětmi a přáteli, kulečníku a dalších relaxačních aktivit. Na počasí nezáleží, grilovat můžete i za deště pod našimi pergolami. 

Nezapomněli jsme ani na Vaše nejmenší, kteří si mohou hrát před domem v dětském hradě, jezdit na skluzavce nebo si zařádit v naší nově vybavené dětské herně. Když Vás omrzí sport, hry a turistika, můžete se opájet pohledem do kraje a tipovat názvy hor, měst a kopečků rýsujících se na obzoru. 

V blízkosti objektu jsou k dispozici:

  • lyžařské vleky (včetně osvětlených a uměle zasněžovaných)
  • vlek pro začínající lyžaře ležící 15 metrů od domu
  • dětský lyžařský pojízdný koberec 50 m od domu
  • lyžařský a cyklistický areál Benecko – Mísečky – Špindlerův Mlýn
  • půjčovny lyží
  • lyžařské školy
  • mnoho dalších sportovišť (tenisový, víceúčelový kurt, fitness, snowtubing, bowling, golf)
  • nechybí ani obchod s potravinami, pošta, kadeřnictví, kosmetika, restaurační zařízení (pizzerie, kavárna, diskotéka) a zábavní centrum

Poloha

Naše Apartmány Šnek leží na Benecku v západních Krkonoších. Benecko je nejvýše položená středisková obec nacházející se na úbočí hory Žalý (1 020 m n. m.). Nejlépe se k nám dostanete vozem přes Jilemnici nebo Vrchlabí, přičemž obec je průjezdná z obou směrů. Přijet můžete i pravidelnými autobusovými linkami z Jilemnice, Vrchlabí či Prahy (včetně cyklobusů a skibusů).

Dobře trénovaní jedinci to mohou v létě zkusit na kole, in-linech či koloběžce, v zimě na lyžích nebo bruslích. 

Příjezd, ubytování a odjezd

Pokoje pro Vás jsou připraveny vždy od 14.00 hod. Platba, popřípadě doplatek za ubytování probíhá zpravidla v den příjezdu v domluvenou hodinu, hotově. V celém objektu prosíme používat domácí obuv. Na pokojích jsou pro Vás připravené povlečené postele, včetně předem objednaných dětských postýlek (matrace, peřinka a polštářek). Na týdenní pobyt máte k dispozici dva ručníky o velikosti 100 x 50 cm na osobu. V den odjezdu je nutné opustit pokoje do 9. hodiny. Pokud není následně pokoj obsazen dalšími hosty, je možnost po dohodě s majiteli odjezdový čas posunout. Další možností je uložení zavazadel do odpoledních hodin v prostoru k tomu určeném. 

Parkování

V letních měsících se parkuje přímo u domu, avšak v případě sněhu se nedá zajet autem až k domu (přes příjezdovou cestu vede dětská sjezdovka). Auto můžete nechat na cca 130 m vzdálenám placeném parkovišti (cca 500,– Kč/týden) nebo si vyhledat vhodné místo podél cesty zdarma. Na převoz zavazadel Vám půjčíme velké hliníkové saně.

Domácí mazlíčci

Vzhledem k tomu, že náš dům je zařízen hlavně pro rodiny s malými dětmi, nemůžeme bohužel akceptovat pejsky ani jiná zvířátka.

Topení

Objekt je v topném období vytápěn přes den na 22.5+ stupňů Celsia a v noci na 20.5+ stupňů Celsia, což je o min. 1.5 stupně Celsia více než je doporučená teplota pro obytné místnosti v hotelích. V celá objektu platí přísný zákaz pouštění vlastních topných zařízení.

Voda

V celém objektu teče pitná křišťálová voda. Naši vodu z místního řádu, pro Vás ještě filtrujeme řadou filtrů a vysoce výkonnou UV lampou. Výsledkem je velice chutná voda, úplně bez bakterií a s omezeným podílem chloru.